Naujienos

Kvėpavimo pratimai padeda sureguliuoti nervų sistemos veiklą ir nusiraminti. Kontroliuojant kvėpavimą, galima atpalaiduoti įsitempusį kūną ir sulėtinti streso sąlygomis dirbantį protą.

Kviečiame išbandyti atlikti diafragminio kvėpavimo pratimą:
• Patogiai atsisėskite tiesia nugara arba atsigulkite ant nugaros.
• Padėkite ranką ant pilvo.
• Įkvėpkite pro nosį lėtai ir ramiai, užpildykite pilvą oru. Įsivaizduokite kad traukiate orą ne į plaučius o į pilvą, turėtumėte pajusti, kaip ranka padėta ant pilvo įkvepiant pakyla aukštyn, tarsi pildytumėte balioną. Stenkitės neįkvėpti per stipriai, nekelkite pečių.
• Iškvėpkite lėtai skaičiuodami iki penkių. Po iškvėpimo palaukite 2-3 sekundes prieš įkvepiant oro vėl.
• Stenkitės vis lėtinti kvėpavimo tempą.
• Tęskite šį pratimą maždaug 10 minučių
Kvėpavimo pratimai veiksmingiausi tada, kuomet atliekami reguliariai.

Antrasis Gerovės konsultanto laikraštis jau išleistas ir bus dalinamas įvairiose Skuodo rajono įstaigose.
(Nuotraukoje – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje)
Kviečiame pasiimti, skaityti ir pasidalinti su visais kam būtų aktuali Gerovės konsultanto paslauga.

Skaityti online kviečiame čia

Konsultacijų sėkmės istorija

Rasa gyveno toksiškoje santuokoje 14 metų, kol neapsikentusi pastovaus psichologinio, emocinio ir net fizinio smurto, nusprendusi keisti savo gyvenimą, inicijavo skyrybas. Bet šis ryžtingas žingsnis neatnešė jokių pokyčių todėl, kad buvę sutuoktiniai toliau gyveno po vienu stogu. Imtis sekančių veiksmų moterį stabdė pokyčių baimė, jog neturi kur apsistoti, stabilių finansinių pajamų, saugios artimos aplinkos, kad galėtų atsitraukti nuo smurtaujančio buvusio partnerio. Todėl, nepaisant įvykusių skyrybų, pasiliko su vaikais gyventi tuose pačiuose namuose, kur ir buvęs sutuoktinis, savo pačios ir kito asmens sukeliamoje kančioje. Nepakeldama vidinio skausmo, kiekvieną dieną jausdama psichologinę įtampą, moteris pradėjo išgėrinėti. Skausmas ir liūdesys, neviltis, bejėgiškumas vis didėjo, o depresija tapo jos nuolatiniu palydovu.
Rasa prarado viltį, kad jos gyvenimas gali pasikeisti, kol jos emocinę ir fizinę būklę pastebėję aplinkiniai įkalbėjo susiimti ir pradėti dirbti su savimi, nes taip tęstis toliau nebegali.
Moteris pradėjo lankytis pas gerovės konsultantę bei, jos pagalbą pasitelkiant kognityvinės elgesio terapijos metodus, dirbo su savo pokyčių baime, mokėsi valdyti emocijas, negatyvias mintis. Aktyvus darbas su savimi per konsultacijas ir tarp jų davė neaprėpiamos naudos – ji tapo savimi pasitikinčia, stipresne ir savarankiškai priimti sprendimus galinčia moterimi. Išmokusi valdyti savo emocijomis grįstas negatyvias mintis, baimes, neprisileisti išankstinių įsitikinimų, priėmė daug puikių sprendimų savo geresnės ateities link. Išsikraustė į kitą būstą, kur jaučiasi saugi ir galinti būti savimi. Praktikų ir užsiėmimų laiku suprato, kaip ir kada reikia nustatyti ribas buvusiam toksiškam partneriui, kadangi dėl bendrų vaikų jų bendravimo visiškai nutraukti nepavyksta. Po daugelio metų vaikų auginimo ir priežiūros „atostogų“ įsidarbino, tapo finansiškai nepriklausoma ir pasitikinčia savimi moterimi. Grįžo norai ir tikslai, dabar planuoja tokią ateitį, kokios nori pati ir apie kokią visada svajodavo.

Dauguma žmonių svajoja apie kitokį gyvenimą nei jų turimas. Dažniausiai tai net nėra sunkiai pasiekiamos svajonės – pakeisti darbą, išsikraustyti į kitą bustą, miestą ar šalį, pradėti savo verslą ar užbaigti toksiškus santykius. Juk tikriausiai visi turime savo aplinkoje žmonių, kuriems pavyko pasiekti permainų savo gyvenime, kuriais žavimės, stebime, galbūt net pavydime jų sėkmės. Žmonės, kuriems sekasi judėti pirmyn ir siekti savo tikslų, negimė po laiminga žvaigžde. Jie tai pasiekė ryžto, užsispyrimo, sunkaus darbo, tikėjimo savimi dėka. Mus pačius nuo geresnio gyvenimo stabdo tik vienas dalykas – permainų baimė.
Dažniausiai tai yra vienintelė priežastis, kodėl žmogus lieka ten, kur buvo, ir nesiekia savo svajonių gyvenimo, o mūsų pačių susikurti stabdžiai – vaikai, artimieji, finansinės galimybės, tinkamo momento nebuvimas – yra tik pasiteisinimai likti komforto zonoje. Keista, bet žmogus susitaiko su esama situacija tiek, kad tas nemylimas gyvenimas vis tiek lieka savotiška komforto zona todėl, kad nežinomybės baimė, negatyvus mąstymas, jog gali būti dar blogiau, ima viršų.
Kognityvinė elgesio terapija, kurios metodus gerovės konsultantai taiko konsultacijose, remiasi prielaida, jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą, o žmogaus savijautą nulemia jo paties mąstymas, kuris ir formuoja atitinkamą elgesį.
Jeigu jaučiate, kad jums reikalinga pagalba suvaldyti negatyvias mintis, pasiryžote keistis tik nežinote nuo ko pradėti – kviečiame užsiregistruoti pas Gerovės konsultantą

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai jau eina į pabaigą.
Viso seminarų ciklą pabaigs 3 grupės po 10 asmenų – 1 grupė socialinės srities darbuotojų, bei 2 grupės pareiškėjo ir partnerių organizacijų darbuotojų, bei bendradarbiaujančių įstaigų atstovų.
Seminarų metu dalyviai buvo supažindinami su gerovės konsultanto paslaugų modelio veikimo principais ir galimybėmis, aptariama kaip atrodo efektyvus komunikavimas, kaip turėtų būti valdomos probleminės situacijos, kaip jas pažinti bei tinkamai reaguoti, kaip elgtis konfliktų metu bei juos spręsti. Akcentuojamas motyvacijos kėlimas sau ir aplinkiniams, geros emocinės savijautos svarba. Seminarų dalyviai ne tik supažindinami su teorine informacija bet ir dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose, atlieka įvairias streso valdymo užduotis, išmoksta įvairių užimtumą skatinančių užsiėmimų su suaugusiais bei jaunimu.
Bendradarbiaujančių įstaigų atstovų supažindinimas su gerovės konsultanto veikla yra ypač svarbus, siekiama jog šie asmenys kurie kasdien susiduria su daugybe skirtingo amžiaus bei socialinės aplinkos asmenų gebėtų atpažinti susidūrusius su emociniais sunkumais, suteiktų informacijos apie gerovės konsultanto paslaugas bei paragintų kreiptis.

Pokalbis su draugu ar šeimos nariu yra labai svarbus – tai nuoširdus pasidalinimas savo jausmais su artimiausiu žmogumi, kuris jus pažįsta, myli ir palaiko.
Tačiau pokalbis su artimuoju nepakeičia pokalbio su specialistu ir štai kelios priežastis kodėl:

Gerovės konsultantas laikosi objektyvumo, besąlygiškumo kliento atžvilgiu ir konfidencialumo. Gerovės konsultantas esamą situaciją vertina objektyviai, tuo tarpu draugai tiesiog visada palaikys jūsų pusę. Visada verta pamąstyti ir apie tai ar galite būti visiškai užtikrinti kad jūsų paslapčių draugai niekam neatskleis?
Kalbėdamas su gerovės konsultantu klientas gali būti savimi, nevertinamas ir priimamas toks, koks yra. Kalbėdami su draugais ar artimaisiais, net ir

bandydami būti atviri kartais situaciją pagrąžiname, bijodami likti nesuprasti, susigadinti nuomonę apie save, taip pat pasisaugodami nepasakyti per daug, jeigu netyčia paslaptis būtų atskleista.
Gerovės konsultantas padeda pažinti savo jausmus, išmokti valdyti emocijas. Konsultacijos metu per užduodamus klausimus padeda klientui suprasti save ir keisti mintis, elgesį, pažvelgti į situaciją kitaip ir lengviau tvarkytis su sunkumais, ne tik tais kurie kamuoja šiuo metu bet ir ateityje. Draugas išklauso ir pataria kaip elgtis konkrečioje situacijoje, vadovaudamasis jausmais, vertindamas subjektyviai, kas jo nuomone yra geriausia, tačiau ne visada teisinga.

Emocinis intelektas – tai žmogaus sugebėjimas įvardinti savo jausmus, valdyti emocijas, gebėjimas bendrauti su aplinkiniais, empatija, įgūdis atpažinti kitų žmonių emocijas bei mokėti šią informaciją pakreipti tinkama linkme.

Žemą emocinį intelektą turintis asmuo:
• Gali atrodyti ramus ir santūrus, kol nepatenka į kažkokią nemalonią situaciją – tuomet negeba valdyti užplūdusių neigiamų emocijų, reaguoja agresyviai, gali kaltinti aplinkinius dėl savo nesėkmių.
• Nemoka priimti net konstruktyvios kritikos, tačiau yra kritiškas kitų žmonių atžvilgiu.
• Susiduria su sunkumais išreiškiant savo mintis, tačiau nuolat nori ginčytis, yra nelankstus.
• Neprisipažįsta klydęs, nesimoko iš savo klaidų ir neieško naujų problemų sprendimo būdų, linksta į pesimizmą ir motyvacijos praradimą.
• Neturi empatijos jausmo, kiti žmonės jo nedomina, nemoka klausytis, suprasti ir užjausti, nepastebi kuomet kitiems reikalinga yra pagalba.
• Patiria sunkumų palaikant draugiškus santykius su kitais žmonėmis, nes nemoka priimti kitų nuomonės, ieškoti kompromiso, užjausti.

Gera žinia yra tai, jog emocinis intelektas – tai įgūdis, kuris gali būti išugdomas.
Gerovės konsultantas gali padėti išmokti valdyti savo emocijas bei tinkamai reaguoti į nesėkmes, kritiką bei įvairius gyvenimo pasikeitimus.

Verta žinoti!

Stresas – tai organizmo reakcija į neigiamų emocijų keliančias situacijas, iškilusias problemas, nemalonius įvykius. Stresas neigiamai paveikia tiek psichinę žmogaus sveikatą (nerimas, baimė, dirglumas, nuovargis, pyktis) tiek fizinę (padidėjęs prakaitimas, galvos skausmas, virškinimo problemos, nusilpęs imunitetas). Labai svarbu atpažinti stresą ir jį laiku suvaldyti, kol jis netapo lėtiniu.

Ką galite padaryti kad padėti sau?

Susidėliokite prioritetus. Kartais situacija mūsų galvoje atrodo daug blogesnė nei yra iš tikrųjų. Pabandykite užsirašyti. Susirašykite visas išskylusias problemas, visus galimus sprendimo budus, visus žingsnius surašykite papunkčiui. Pradėkite nuo mažų, lengvai padaromų dalykų.
Išeikite pasivaikščioti. Pasivaikščiojimas gryname ore, gamtoje leis atsipalaiduoti ir palengvins streso simptomus.
Skirkite laiko sau. Atotrūkis nuo kasdienių problemų tiesiog būtina sąlyga streso valdymui. Užsiimkite sau miela veikla – paskaitykite knygą, užsiimkite rankdarbiais, pasportuokite, susitikite su draugais.
Tinkamai pailsėkite. Nors vakarienė draugu rate ar vakaras su filmu skamba kaip puikus atsipalaidavimo būdas, vis dėl to svarbu nepamiršti svarbiausio – kokybiško miego.
Venkite neigiamas emocijas keliančių dalykų. Pasistenkite atsiriboti nuo agresyvių, kritikuojančių, nejautrių žmonių. Nusistatykite ribas, kiek laiko per dieną praleisite naujienų skaitymui. Laisvu laiku rinkitės pozityvias emocijas keliančias knygas ar filmus.
Nebijokite kreiptis pagalbos. Pasikalbėkite su artimaisiais. Galbūt jie galės jums padėti išspręsti susiklosčiusias situacijas ar suteiks naudingų patarimų. Kreipkitės pagalbos į Gerovės konsultantą.

Siekiant supažindinti pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojus su gerovės konsultanto paslaugų principais ir metodais, išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai, vykdomi įtraukimo į modelį seminarai. Labai svarbu mokėti įgytą informaciją suteikti potencialiems gerovės konsultanto klientams, bei motyvuoti juos pasinaudoti paslaugomis.

Gerovės konsultantai teikia žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas remiantis kognityvine elgesio terapija. Kognityvinė elgesio terapija – viena iš populiariausių ir veiksmingiausių terapijos rūšių, jos efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais.
Kognityvinė elgesio terapija sparčiai populiarėja, nes šiuolaikinis gyvenimo tempas ir augantys žmonių poreikiai skatina ieškoti greito, į tikslą orientuoto problemų sprendimo būdo. Kognityvinė elgesio terapija padeda pažinti bei suprasti kaip siejasi žmogaus mintys, emocijos ir elgesys, suteikia žmogui rasti tinkamesnius, geresnius problemų sprendimo būdus nei buvo naudojami iki tol. Kognityvinė elgesio terapija remiasi įrodymais kad mūsų savijauta priklauso ne nuo to, kas mums nutinka, o nuo to, kaip mes tai priimame ir reaguojame. Žmogus įpratęs manyti jog tam tikri įvykiai sukelia pykti, liūdesį, džiaugsmą, tačiau į tą patį įvykį skirtingi žmonės, ar net tas pats žmogus skirtingu laiku reaguoja skirtingai.
Kognityvinės elgesio terapijos tikslai: leisti geriau pažinti save, stiprinti savikontrolę, atpažinti kenksmingas mintis bei jas keisti, kad asmens požiūris, įsitikinimai, nuostatos ne trukdytų, o padėtų gyventi, formuoti asmens elgesio įgūdžius, imtis tokių veiksmų kurie duos norimų ir laukiamų rezultatų.
Terapijos metu besikreipiantis asmuo išmokomas gyventi “čia ir dabar“, gautų žinių dėka jis išmoksta savarankiškai spręsti savo problemas.

Siekiant sukurti susistemintą gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą, kurią būtų galima platinti spausdintinėje ir online formose, sukurtas gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas, seniūnijas ir bendruomenes.

Online laikraščio versiją kviečiame skaityti, arba atsisiųsti PDF formatu čia

Gerovės konsultantės Julita Šiemaitė ir Ginta Kazlauskienė Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje busimiems abiturientams pristatė Gerovės konsultanto paslaugas, kalbėjo kaip paruošti savo psichologinę sveikatą prieš egzaminus ir atsiskaitymus. Supažindino su metodais, kaip kelti savo savivertę ir diskusijos būdu aptarė kas yra pasitikėjimas savimi.

Spalio 5 dieną Mokytojų dienos progą Gerovės konsultantė Julita Šiemaitė išbandė mokytojos vaidmenį – Skuodo rajono Mosėdžių gimnazijos mokiniams pravedė pamoką. Per pamoką gimnazistai turėjo galimybę išbandyti Kognityvinės elgesio terapijos ratą, atliko įvairius psichologinius savianalizės testus.

Sukurtas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Skuodo rajono savivaldybėje“ projekto visuomenės nuomonės formavimo video klipas „Kitiems blogiau“. Video klipas sukurtas siekiant didinti gerovės konsultanto paslaugų žinomumą, keisti visuomenės nuomonę apie žmogaus psichinės sveikatos gydymo butinumą virtualioje erdvėje. Svarbu suprasti jog neverta saves lyginti su kitais ir manyti, kad asmeninės problemos nesvarbios arba nevertos sprendimo, nes kitiems dar blogiau. Skatiname priimti pagalba ir jaustis gerai nepriklausomai nuo to, kaip jauciasi aplinkiniai.

Video kviečiame pasižiūrėti čia

 

Rugsėjo 27 dieną Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultantų paslaugas. Kviečiame pasiskaityti.

Skuodo rajono gyventojai pasipuoše nuomonės formavimo atributika miesto šventėje su gera nuotaika siunčia teigiamą žinią apie gerovės konsultantų paslaugą.

Edukaciniai gerovės konsultanto plakatai jau yra atspausdinti ir iškabinti ant įvairių Skuodo rajono įstaigų.

Edukaciniuose plakatuose pristatomos gerovės konsultanto paslaugos bei pateikiami gerovės konsultantų kontaktai. Dizainai yra sukurti atsižvelgiant į tikslinių grupių amžių (jaunimui, suaugusiems ir pagyvenusiems asmenims).

Gerovės konsultantai jau baigė 6 mėnesius trukusius apmokymus ir yra pasiruošę teikti konsultacijas.
Skuodo rajono gerovės konsultantės Julita Šiemaitė ir Ginta Kazlauskienė kviečia registruotis konsultacijai visus Skuodo rajono gyventojus nuo 18 metų, kurie jaučia stresą, vargina nerimas, kuriuos kankina nemiga ar patiria depresiją, išgyveno netektį. Gerovės konsultantės susitikimo metu padės į esamas problemas pažvelgti kitu aspektu. Bus ieškoma priežasties kas sukelia nemalonias emocijas ir kartu ieškoma geriausių būdų tas emocijas pakeisti į malonias.
Konsultacijos yra nemokamos.

Gerovės konsultanto kabinete pastatyti du stalai, dvi ergonominės specialistų kėdės, rakinama dokumentų spinta, metodinių priemonių spinta, rūbų spinta, pakabintas veidrodis, pastatytos kėdės svečiams, kavos/žurnalinis staliukas, supama kėdė, sofa ir fotelis.

Gerovės konsultanto kabinetas aprūpintas biuro ir organizacine technika – nešiojamu kompiuteriu su programine įranga, daugiafunkciniu spausdinimo – kopijavimo aparatu, telefonu, duomenų naikinimo aparatu.

Siekiant sudaryti tinkamas ir šiuolaikiškas darbo sąlygas, palengvinti bendravimą Gerovės konsultantui ir klientui,  įsigytas kavos aparatas ir vandens stovas.

Sudaryta galimybė pasiūlyti šiltos arbatos ar kavos šaltą žiemos dieną arba gaivaus vandens karštą vasaros dieną.

2022-02-18 pasirašyta sutartis su UAB „Skobartas“ dėl Gerovės konsultanto kabineto remonto remonto darbų“.

2022-04-04 remonto darbai baigti.
Į viršų