Naujienos

Projekto pabaiga ir tęstinumas

 

Projektas “Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Skuodo rajono savivaldybėje“ jau prieina pabaigą. Per šį laikotarpį į Skuodo rajono gerovės konsultantes pagalbos viso kreipėsi 330 žmonių, buvo pasiektas projekte numatytas paslaugų gavusių asmenų skaičiaus rodiklis (270).
Nespėjusius pasinaudoti gerovės konsultantų paslaugomis kviečiame nenusiminti – pasibaigus projektui suplanuotas aiškus projekto tęstinumas. Planuojama, pasibaigus projekto įgyvendinimo laikotarpiui dar 5 metus išlaikyti gerovės konsultanto 0,75 etatą. Planuojama, jog gerovės konsultanto paslaugos Skuodo rajone bus suteikiamos 135 žmonių per metus (675 žmonių per 5 metus)
Visus asmenis susiduriančius su emociniais sunkumais kviečiame ir toliau registruotis konsultacijoms.

Kviečiame į viešinimo renginį!

Balandžio 4 dieną 13 val. Skuode, adresu Laisvės g.69 įvyks ketvirtasis Gerovės konsultanto paslaugų viešinimo renginys.

Maloniai kviečiame!

Renginys yra nemokamas.

Sėkmės istorija

Dauguma pas gerovės konsultantę besikreipiančių asmenų susiduria su panašiomis problemomis: varginančiu kasdieniu nerimu, kurį sukelia baimė priimti sprendimus ir keisti savo gyvenimą ir savo paties požiūrį ir elgesį. Kaip pavyzdį galima būtų pateikti į konsultaciją atvykusį klientą, kuris jautė nepasitenkinimą santykiais su antrąją puse, teigė jaučiantis jog santykiai yra išblėsę, kiekvienas konfliktas darosi nebepakeliamas.

Šalia to prisidėjo nemiga, vangumas ir apatija darbe. Klientas teigė svarstantis apie skyrybas bet nepasiryžtantis šiam sprendimui, vis abejojantis jo teisingumu ir dėl negalėjimo priimti sprendimo jautė pastovų nerimą. Dar labiau sekino aplinkinių patarimai ir nuomonės, svajojo tiesiog atsiriboti nuo visko, kuo greičiau sprukti, susikrauti lagaminus, bėgti ir neatsisukti.
Konsultacijos metu poros santykiai buvo tyrinėjami įvairiais aspektais – kiek yra racionalaus, kiek emocinio mąstymo ir kiek tai paveikia poros elgesį, kodėl kyla pastovūs konfliktai, kaip tinkamai juos spręsti. Klientas padedamas gerovės konsultantės išsiaiškino priežastis, kodėl jis vis patenka į užburtą ratą, kur slypi klaidos jo mąstyme, kaip kontroliuoti emocijas ir kaip neleisti, kad skuboti sprendimai pridarytų dar daugiau problemų.
Kasdienė rutina, pastovus skubėjimas ir lėtinis nuovargis gali turėti didelę įtaką mūsų emocinei būsenai, kuri veikia ir mūsų mąstymą bei elgesį, reakcijas į įvairius aplinkos dirgiklius, o smulkius tarpasmeninius ginčus gali paversti rimtu santykių išbandymu. Svarbu stengtis rasti pusiausvyrą tarp veiklos ir poilsio bei rūpintis savo emocine ir fizine sveikata, kad galėtume gyventi pilnavertį ir laimingą gyvenimą.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Penktadienį, vasario 23 dieną Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultantų paslaugas. Straipsnyje pristatomos gerovės konsultanto paslaugos bei pasakojama konsultacijų sėkmės istorija.

Psichologinis smurtas

Psichologinis smurtas gali pasireikšti įvairiomis formomis, įskaitant emocinį manipuliavimą, žeminimą, izoliavimą, grasinimus, nuolatinį kritikavimą ar melagingos informacijos apie asmenį platinimą. Pagrindinė problema yra tai, kad psichologinis smurtas dažnai nėra taip lengvai pastebimas kaip fizinis smurtas, todėl aplinkiniams dažnai sunku suprasti, kas vyksta, ir atitinkamai reaguoti, o aukos dažnai jaučiasi nesaugios arba prislėgtos bei nežino kaip ir kur kreiptis pagalbos.
Svarbu suprasti, kad psichologinis smurtas gali turėti rimtų pasekmių jį patiriantiems asmenims, tokių, kaip sumažėjęs pasitikėjimas savimi, nerimas, santykių su aplinkiniais problemos ar netgi depresija. Todėl svarbu nedelsti ir ieškoti pagalbos, jei patiriate psichologinį smurtą jus pats ar įtariate jį patiriant jūsų aplinkoje esantį žmogų.

Konsultacijų sėkmės istorija

Kviečiame susipažinti su sėkmingai konsultacijų kursą užbaigusio vyro istorija, kuri parodo, kad niekada nevėlu keisti savo gyvenimą, savo mąstymą ir įveikti praeities klaidas.
Povilas dirbo garbingą mokytojo darbą, turėjo žmoną, vaikus. Problemos atsirado kai pajutęs pinigų stygių, pradėjo jausti nepasitikėjimą savimi, suprato, kad negali užtikrinti šeimai geriausio gyvenimo. Šio įkyrios mintis ir paskatino Povilą imtis neteisingų gyvenimo sprendimų – bandymas uždirbti pinigų susidedant su netinkamais asmenimis vyrą nuvedė įkalinimo įstaigos link.
Tai stipriai pakeitė tolimesnį Povilo gyvenimą, jis prarado kontaktą su šeima, vaikais. Emocinė sveikatos būklė vis blogėjo, kankino kasdienis nerimas, vienišumas, kuriuos sukėlė santykių su šeima praradimas ir bedarbystė. Prie viso to prisidėjo ir priklausomybė alkoholiui.

Povilas atėjo į konsultaciją supratęs, kad atsidūrė dugne ir nebeišmano kaip susigražinti savo gyvenimą tačiau buvo pasiryžęs pokyčiams.
Kognityvinės elgesio terapijos metodai padėjo Povilui suprasti kokia svarbi yra minčių galia ir kaip svarbu yra išmokti kontroliuoti savo emocijas. Konsultacijų metu pasitelkiant įvairias kognityvinės elgesio terapijos metodikas vyras mokėsi atpažinti ir keisti disfunkcines mintis, klaidingus įsitikinimus, modifikuoti savo elgesį, reakcijas įvairiose stresinėse situacijose. Povilas mokėsi tinkamų problemų sprendimo būdų padedančių susidūrus su iššūkiais bei fizinių ir psichologinių metodikų įtampai ir nerimui sumažinti. Konsultacijos padėjo sugrįžti pozityviam mąstymui, kiekvieną išgyvenimą priimti kaip patirtį. Šiuo metu vyras sėkmingai bando socializuotis, stengiasi atkurti santykius su šeima, pradėjo rūpintis sveikata, atsisakė žalingų įpročių, sportuoja ir yra teigiamai nusiteikęs ir kuria ateities planus.
Kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą jeigu jaučiate, kad ir jums reikalinga pagalba, bei esate pasiryžęs pokyčiams geresnės emocinės sveikatos link.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Sausio 5 dieną Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintas straipsnis „Niekada nevėlu keisti savo gyvenimą“ pristatantis gerovės konsultanto paslaugas bei kviečiantis jomis pasinaudoti visus su emocinėmis problemomis susidūrusius asmenis.
Tikimės, kad straipsnyje pristatoma konsultacijų sėkmės istorija įkvėps ne vieną pokyčiams, darbui su savo emocine sveikata.

Gruodžio 12-13 dienomis R. Granausko viešojoje bibliotekoje įvyko papildomi Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai.


Seminaru metu buvo kalbama apie gerovės konsultanto paslaugų modelio veikimo principus ir galimybes, efektyvų komunikavimą, elgseną ir atsaką į problemines situacijas, motyvacijos kėlimą sau ir aplinkiniams, konfliktų sprendimo būdus ir streso (nerimo) valdymą. Seminarų dalyviai ne tik išklausė teorines paskaitas bet ir aktyviai dalyvavo diskusijose, atlikinėjo įvairias praktines užduotis.
Viena iš tokių užduočių buvo balanso tarp svarbių gyvenimo sričių paieška – gyvenimo rato savikontrolės testas. Kviečiame išbandyti. Gyvenimo rate matote įvairias gyvenimo sritis kurias turite sąžiningai įsivertinti dešimtbalėje sistemoje. Galite tokį ratą nusibraižyti ant popieriaus lapo bei pažymėti įvertinimą skalėje. Šis ratas padės suprasti kurioms gyvenimo sritims reikia skirti daugiau laiko, o kurioms galima skirti šiek tiek mažiau.

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai kviečiami į seminarus!

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo nauda

Projekto metu yra skatinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, įstaigų dalyvavimas plečiant gerovės konsultantų paslaugas regione, o taip pat palengvinant gerovės konsultantų paslaugų gavėjų įsitraukimą į įstaigų vykdomas veiklas. Prie informacijos sklaidos apie gerovės konsultanto paslaugą Skuode prisideda Skuodo atviras jaunimo centras, Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras, Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo rajono neįgaliųjų draugija, Užimtumo tarnyba (Skuodo skyrius), Skuodo krašto

bendruomenė, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Skuodo progimnazija Skuodo miesto seniūnija bei Skuodo psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras.
Bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai išklausę seminarus yra supažindinti su modelio veikimo principais, išmoko atpažinti situacijas ir problemas, kuomet žmogui gali būti naudinga gerovės konsultantų pagalba. Todėl šių įstaigų darbuotojai matant poreikiui nukreipia asmenį kuriam reikalinga pagalbą pas gerovės konsultantą, papasakoja apie šias paslaugas, jų naudą.

Kviečiame į renginį!

Spalio 23 dieną Romualdo Granausko viešojoje bibliotekoje įvyks trečiasis Gerovės konsultanto paslaugų viešinimo renginys.

Yra kviečiami visi, kas nori daugiau sužinoti apie Gerovės konsultato darbą ir teigiamą emocinę sveikatą bei naudingai praleisti laiką. Renginys yra nemokamas.

Jaučiate nuolatinį nerimą? Susiduriate su stresu? Jūsų kasdienę ramybę sujaukė sukrečiantys įvykiai? O gal jus kamuoja įvairios baimės, nepasitikėjimas savimi?

Kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą. Gerovės konsultantas yra specialistas, turintis atitinkamą išsilavinimą bei praėjęs specialius mokymus, padedantis žmonėms susidoroti su lengvais emociniais sunkumais, nerimo, streso, depresijos simptomais pasitelkiant kognityvinės elgesio terapijos metodikas.
Kognityvinė elgesio terapija iš kitų psichoterapijos rūšių išsiskiria visų pirma tuo, kad šis gydymo metodas yra moksliškai pagrįstas, o jo efektyvumą galima įvertinti atlikus klinikinius tyrimus. Kognityvinės elgesio terapijos tikslas – keičiant mąstyseną sumažinti psichologinę įtampą ir keisti asmens reakciją bei elgesį stresinių situacijų metu.

Kognityvinė elgesio terapija pagrįsta prielaida, kad emocijos ir elgesys priklauso nuo mūsų pačių, nuo mūsų negatyvių nuostatų susiformavusių dėl įvairių neigiamų patirčių, auklėjimo ar tiesiog prigimtinių savybių.
Susitikimu metu gerovės konsultantas padeda apsilankiusias asmeniui suprasti jo problemas, bei suvokti, kaip jos paveikia kliento mąstymą, jausmus ir elgesį ir kaip įtakoja kasdieninę veiklą. Konsultacijos vyksta pagal pirmojo susitikimo metu suderintą pagalbos planą bei iškeltus tikslus. Gerovės konsultacijų tikslas yra išmokyti pacientą rasti tinkamus problemų sprendimo būdus bei taikyti juos ne tik esamai situacijai bet ir ateityje.

Gerovės konsultanto misija regioninėje spaudoje

Antradienį, rugsėjo 5 dieną Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintas trečiasis  straipsnis apie Gerovės konsultantų paslaugas. Kviečiame skaityti čia.

Kaip atpažinti depresiją?

Nėra žmogaus nepatyrusio emocinių sunkumų – nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, visi mes turime įvairių problemų, darome klaidų. Šalia to prisideda ir psichologinę įtampą kelią finansinis nepriteklius, negatyviai nusiteikę, priklausomi ar net smurtaujantys aplinkiniai. Neigiamos emocijos gali įtakoti jūsų kasdienybę ir gyvenimo kokybę. Kartais vieną emocinį sunkumą seka kitas, ar gyvenime įvyksta reikšmingas sukrečiantis įvykis, tuomet galime pajausti, kad prarandame savo gyvenimo kontrolę ir tampa itin svarbu laiku kreiptis pagalbos. Negydomi užsitęsę emociniai sunkumai ilgainiui gali peraugti ir į depresiją.

Apie galimą depresiją įspėjančius požymius galima skirstyti į emocinius, fizinius bei elgesio:
Emociniai: liūdesys, apatija, neigiamos mintys, irzlumas, pyktis, nerimas, neviltis, savęs nuvertinimas, kaltės jausmas, mintys apie savižudybę.
Fiziniai: nuolatinis nuovargis, pakitęs svoris ar apetitas, nemiga, seksualinio potraukio praradimas, galvos skausmai.
Elgesio: savęs žalojimas, anksčiau mėgtų veiklų atsisakymas, nesugebėjimas susikaupti, vengimas bendrauti, saviizoliacija.

Jeigu patiriate emocinių sunkumų kreipkites į gerovės konsultantą.

Geros emocinės sveikatos savianalizės testas

• Aš jaučiu savo gyvenimo prasmę
• Optimistiškai žiūriu į ateitį
• Paleidžiu praeities nusivylimus ar nuoskaudas
• Turiu tikslų ir nuosekliai bandau jų siekti
• Nekaltinu savęs patyrus nesėkmes, klaidas priimu kaip pamoką
• Rytais prabundu žvalus ir gebu tikslingai susiplanuoti dieną
• Sugebu atrasti gėrį savyje ir kituose
• Manau kad turiu daug teigiamų savybių
• Stresinėse situacijose gebu išlaikyti šaltą protą
• Žinau, kas padeda man atsipalaiduoti

Perskaitykite aukščiau pateiktus teiginius ir atsakykite „Taip“ arba „Ne“.
Jeigu atsakėte „Taip“ į visus teiginius – jūsų emocinė savijauta yra puiki.
Jeigu nesutinkat su vienu ar dviem teiginiais – apgalvokite, kodėl taip atsakėte ir ką galite pakeisti, kad pasijausti geriau. Susigaudyti savo jausmuose gali padėti Gerovės konsultantai.
Jeigu į du ar daugiau teiginių atsakėte neigiamai – kviečiame nedelsti kol situacija taps nekontroliuojama ir kreiptis pas gerovės konsultantą.

Geros emocinės sveikatos požymiai

Tu esi geros emocinės sveikatos, jeigu:
Lengvai užmiegi, prabundi pailsėjęs;
Turi gerą apetitą;
Gebi pasirūpinti savo kasdieniais poreikiais;
Tavo santykiai su kitais teigiami;
Esi atviras naujoms patirtims;
Pasitiki savimi;
Gebi veikti savarankiškai;
Gebi mokintis iš sunkių situacijų;
Kuri planus ateičiai, turi svajonių.

Jeigu tai ne apie tave, galbūt metas susiūpinti savo emocinę sveikatą ir apsilankyti pas gerovės konsultantą?

Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja emocinių sutrikimų – nerimo ir depresijos atvejų.

Lietuva, vis dar pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičiu. Nors Lietuvoje emocinių sunkumų patiria didelė dalis visuomenės, tačiau vis dar psichinės sveikatos problemos, o ypač kreipimasis pagalbos yra stigmatizuojami. Tačiau džiugina tai, kad vis daugiau žmonių supranta, jog kreipimasis pagalbos yra ne silpnumo, o stiprybės ir noro padėti sau požymis ir nebijo apie tai kalbėti garsiai. Labai svarbu kalbėti apie savo patirtis ir pasidalinti savo istorijomis su kitais žmonėmis. Tai gali padėti sumažinti stigmatizaciją ir padėti kitiems žmonėms suprasti, kad jie nėra vieni.
Stigmatizacija gali ir turi būti sumažinta šviečiant visuomenę, padedant suprasti, kad emociniai sunkumai yra normalus dalykas ir kad jie gali būti gydomi.
Jeigu patiriate emocinių sunkumų kreipkites į gerovės konsultantą.

Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai eina į pabaigą.

Viso seminarus bus išklausę 40 seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų. Seminarų metu dėmesys skiriamas psichologinių sunkumų, problemų turinčių asmenų atpažinimui, kontakto palaikymui, motyvavimui ir paskatinimui kreiptis pagalbos. Kiekvienos seniūnijos bendruomenės nariai turi glaudų santykį su kitais nariais, juos pažįsta, gali pastebėti kito asmens pasikeitusį elgesį, emocijas ir psichologinę būseną. Todėl ši veikla bus skirta tai tikslinei grupei, kuri pirmoji turėtų pastebėti gerovės konsultanto poreikį bendruomenės nariui. Tam, kad gerovės konsultantų paslaugos būtų ne tik prieinamos, bet kartu kuo mažiau stigmatizuojamos visuomenėje, svarbus bendruomenių bei jų narių įsitraukimas teikiant bei rekomenduojant šias paslaugas.

Kvėpavimo pratimai padeda sureguliuoti nervų sistemos veiklą ir nusiraminti. Kontroliuojant kvėpavimą, galima atpalaiduoti įsitempusį kūną ir sulėtinti streso sąlygomis dirbantį protą.

Kviečiame išbandyti atlikti diafragminio kvėpavimo pratimą:
• Patogiai atsisėskite tiesia nugara arba atsigulkite ant nugaros.
• Padėkite ranką ant pilvo.
• Įkvėpkite pro nosį lėtai ir ramiai, užpildykite pilvą oru. Įsivaizduokite kad traukiate orą ne į plaučius o į pilvą, turėtumėte pajusti, kaip ranka padėta ant pilvo įkvepiant pakyla aukštyn, tarsi pildytumėte balioną. Stenkitės neįkvėpti per stipriai, nekelkite pečių.
• Iškvėpkite lėtai skaičiuodami iki penkių. Po iškvėpimo palaukite 2-3 sekundes prieš įkvepiant oro vėl.
• Stenkitės vis lėtinti kvėpavimo tempą.
• Tęskite šį pratimą maždaug 10 minučių
Kvėpavimo pratimai veiksmingiausi tada, kuomet atliekami reguliariai.

Antrasis Gerovės konsultanto laikraštis jau išleistas ir bus dalinamas įvairiose Skuodo rajono įstaigose.
(Nuotraukoje – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje)
Kviečiame pasiimti, skaityti ir pasidalinti su visais kam būtų aktuali Gerovės konsultanto paslauga.

Skaityti online kviečiame čia

Konsultacijų sėkmės istorija

Rasa gyveno toksiškoje santuokoje 14 metų, kol neapsikentusi pastovaus psichologinio, emocinio ir net fizinio smurto, nusprendusi keisti savo gyvenimą, inicijavo skyrybas. Bet šis ryžtingas žingsnis neatnešė jokių pokyčių todėl, kad buvę sutuoktiniai toliau gyveno po vienu stogu. Imtis sekančių veiksmų moterį stabdė pokyčių baimė, jog neturi kur apsistoti, stabilių finansinių pajamų, saugios artimos aplinkos, kad galėtų atsitraukti nuo smurtaujančio buvusio partnerio. Todėl, nepaisant įvykusių skyrybų, pasiliko su vaikais gyventi tuose pačiuose namuose, kur ir buvęs sutuoktinis, savo pačios ir kito asmens sukeliamoje kančioje. Nepakeldama vidinio skausmo, kiekvieną dieną jausdama psichologinę įtampą, moteris pradėjo išgėrinėti. Skausmas ir liūdesys, neviltis, bejėgiškumas vis didėjo, o depresija tapo jos nuolatiniu palydovu.
Rasa prarado viltį, kad jos gyvenimas gali pasikeisti, kol jos emocinę ir fizinę būklę pastebėję aplinkiniai įkalbėjo susiimti ir pradėti dirbti su savimi, nes taip tęstis toliau nebegali.
Moteris pradėjo lankytis pas gerovės konsultantę bei, jos pagalbą pasitelkiant kognityvinės elgesio terapijos metodus, dirbo su savo pokyčių baime, mokėsi valdyti emocijas, negatyvias mintis. Aktyvus darbas su savimi per konsultacijas ir tarp jų davė neaprėpiamos naudos – ji tapo savimi pasitikinčia, stipresne ir savarankiškai priimti sprendimus galinčia moterimi. Išmokusi valdyti savo emocijomis grįstas negatyvias mintis, baimes, neprisileisti išankstinių įsitikinimų, priėmė daug puikių sprendimų savo geresnės ateities link. Išsikraustė į kitą būstą, kur jaučiasi saugi ir galinti būti savimi. Praktikų ir užsiėmimų laiku suprato, kaip ir kada reikia nustatyti ribas buvusiam toksiškam partneriui, kadangi dėl bendrų vaikų jų bendravimo visiškai nutraukti nepavyksta. Po daugelio metų vaikų auginimo ir priežiūros „atostogų“ įsidarbino, tapo finansiškai nepriklausoma ir pasitikinčia savimi moterimi. Grįžo norai ir tikslai, dabar planuoja tokią ateitį, kokios nori pati ir apie kokią visada svajodavo.

Dauguma žmonių svajoja apie kitokį gyvenimą nei jų turimas. Dažniausiai tai net nėra sunkiai pasiekiamos svajonės – pakeisti darbą, išsikraustyti į kitą bustą, miestą ar šalį, pradėti savo verslą ar užbaigti toksiškus santykius. Juk tikriausiai visi turime savo aplinkoje žmonių, kuriems pavyko pasiekti permainų savo gyvenime, kuriais žavimės, stebime, galbūt net pavydime jų sėkmės. Žmonės, kuriems sekasi judėti pirmyn ir siekti savo tikslų, negimė po laiminga žvaigžde. Jie tai pasiekė ryžto, užsispyrimo, sunkaus darbo, tikėjimo savimi dėka. Mus pačius nuo geresnio gyvenimo stabdo tik vienas dalykas – permainų baimė.
Dažniausiai tai yra vienintelė priežastis, kodėl žmogus lieka ten, kur buvo, ir nesiekia savo svajonių gyvenimo, o mūsų pačių susikurti stabdžiai – vaikai, artimieji, finansinės galimybės, tinkamo momento nebuvimas – yra tik pasiteisinimai likti komforto zonoje. Keista, bet žmogus susitaiko su esama situacija tiek, kad tas nemylimas gyvenimas vis tiek lieka savotiška komforto zona todėl, kad nežinomybės baimė, negatyvus mąstymas, jog gali būti dar blogiau, ima viršų.
Kognityvinė elgesio terapija, kurios metodus gerovės konsultantai taiko konsultacijose, remiasi prielaida, jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą, o žmogaus savijautą nulemia jo paties mąstymas, kuris ir formuoja atitinkamą elgesį.
Jeigu jaučiate, kad jums reikalinga pagalba suvaldyti negatyvias mintis, pasiryžote keistis tik nežinote nuo ko pradėti – kviečiame užsiregistruoti pas Gerovės konsultantą

Pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai jau eina į pabaigą.
Viso seminarų ciklą pabaigs 3 grupės po 10 asmenų – 1 grupė socialinės srities darbuotojų, bei 2 grupės pareiškėjo ir partnerių organizacijų darbuotojų, bei bendradarbiaujančių įstaigų atstovų.
Seminarų metu dalyviai buvo supažindinami su gerovės konsultanto paslaugų modelio veikimo principais ir galimybėmis, aptariama kaip atrodo efektyvus komunikavimas, kaip turėtų būti valdomos probleminės situacijos, kaip jas pažinti bei tinkamai reaguoti, kaip elgtis konfliktų metu bei juos spręsti. Akcentuojamas motyvacijos kėlimas sau ir aplinkiniams, geros emocinės savijautos svarba. Seminarų dalyviai ne tik supažindinami su teorine informacija bet ir dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose, atlieka įvairias streso valdymo užduotis, išmoksta įvairių užimtumą skatinančių užsiėmimų su suaugusiais bei jaunimu.
Bendradarbiaujančių įstaigų atstovų supažindinimas su gerovės konsultanto veikla yra ypač svarbus, siekiama jog šie asmenys kurie kasdien susiduria su daugybe skirtingo amžiaus bei socialinės aplinkos asmenų gebėtų atpažinti susidūrusius su emociniais sunkumais, suteiktų informacijos apie gerovės konsultanto paslaugas bei paragintų kreiptis.

Pokalbis su draugu ar šeimos nariu yra labai svarbus – tai nuoširdus pasidalinimas savo jausmais su artimiausiu žmogumi, kuris jus pažįsta, myli ir palaiko.
Tačiau pokalbis su artimuoju nepakeičia pokalbio su specialistu ir štai kelios priežastis kodėl:

Gerovės konsultantas laikosi objektyvumo, besąlygiškumo kliento atžvilgiu ir konfidencialumo. Gerovės konsultantas esamą situaciją vertina objektyviai, tuo tarpu draugai tiesiog visada palaikys jūsų pusę. Visada verta pamąstyti ir apie tai ar galite būti visiškai užtikrinti kad jūsų paslapčių draugai niekam neatskleis?
Kalbėdamas su gerovės konsultantu klientas gali būti savimi, nevertinamas ir priimamas toks, koks yra. Kalbėdami su draugais ar artimaisiais, net ir

bandydami būti atviri kartais situaciją pagrąžiname, bijodami likti nesuprasti, susigadinti nuomonę apie save, taip pat pasisaugodami nepasakyti per daug, jeigu netyčia paslaptis būtų atskleista.
Gerovės konsultantas padeda pažinti savo jausmus, išmokti valdyti emocijas. Konsultacijos metu per užduodamus klausimus padeda klientui suprasti save ir keisti mintis, elgesį, pažvelgti į situaciją kitaip ir lengviau tvarkytis su sunkumais, ne tik tais kurie kamuoja šiuo metu bet ir ateityje. Draugas išklauso ir pataria kaip elgtis konkrečioje situacijoje, vadovaudamasis jausmais, vertindamas subjektyviai, kas jo nuomone yra geriausia, tačiau ne visada teisinga.

Emocinis intelektas – tai žmogaus sugebėjimas įvardinti savo jausmus, valdyti emocijas, gebėjimas bendrauti su aplinkiniais, empatija, įgūdis atpažinti kitų žmonių emocijas bei mokėti šią informaciją pakreipti tinkama linkme.

Žemą emocinį intelektą turintis asmuo:
• Gali atrodyti ramus ir santūrus, kol nepatenka į kažkokią nemalonią situaciją – tuomet negeba valdyti užplūdusių neigiamų emocijų, reaguoja agresyviai, gali kaltinti aplinkinius dėl savo nesėkmių.
• Nemoka priimti net konstruktyvios kritikos, tačiau yra kritiškas kitų žmonių atžvilgiu.
• Susiduria su sunkumais išreiškiant savo mintis, tačiau nuolat nori ginčytis, yra nelankstus.
• Neprisipažįsta klydęs, nesimoko iš savo klaidų ir neieško naujų problemų sprendimo būdų, linksta į pesimizmą ir motyvacijos praradimą.
• Neturi empatijos jausmo, kiti žmonės jo nedomina, nemoka klausytis, suprasti ir užjausti, nepastebi kuomet kitiems reikalinga yra pagalba.
• Patiria sunkumų palaikant draugiškus santykius su kitais žmonėmis, nes nemoka priimti kitų nuomonės, ieškoti kompromiso, užjausti.

Gera žinia yra tai, jog emocinis intelektas – tai įgūdis, kuris gali būti išugdomas.
Gerovės konsultantas gali padėti išmokti valdyti savo emocijas bei tinkamai reaguoti į nesėkmes, kritiką bei įvairius gyvenimo pasikeitimus.

Verta žinoti!

Stresas – tai organizmo reakcija į neigiamų emocijų keliančias situacijas, iškilusias problemas, nemalonius įvykius. Stresas neigiamai paveikia tiek psichinę žmogaus sveikatą (nerimas, baimė, dirglumas, nuovargis, pyktis) tiek fizinę (padidėjęs prakaitimas, galvos skausmas, virškinimo problemos, nusilpęs imunitetas). Labai svarbu atpažinti stresą ir jį laiku suvaldyti, kol jis netapo lėtiniu.

Ką galite padaryti kad padėti sau?

Susidėliokite prioritetus. Kartais situacija mūsų galvoje atrodo daug blogesnė nei yra iš tikrųjų. Pabandykite užsirašyti. Susirašykite visas išskylusias problemas, visus galimus sprendimo budus, visus žingsnius surašykite papunkčiui. Pradėkite nuo mažų, lengvai padaromų dalykų.
Išeikite pasivaikščioti. Pasivaikščiojimas gryname ore, gamtoje leis atsipalaiduoti ir palengvins streso simptomus.
Skirkite laiko sau. Atotrūkis nuo kasdienių problemų tiesiog būtina sąlyga streso valdymui. Užsiimkite sau miela veikla – paskaitykite knygą, užsiimkite rankdarbiais, pasportuokite, susitikite su draugais.
Tinkamai pailsėkite. Nors vakarienė draugu rate ar vakaras su filmu skamba kaip puikus atsipalaidavimo būdas, vis dėl to svarbu nepamiršti svarbiausio – kokybiško miego.
Venkite neigiamas emocijas keliančių dalykų. Pasistenkite atsiriboti nuo agresyvių, kritikuojančių, nejautrių žmonių. Nusistatykite ribas, kiek laiko per dieną praleisite naujienų skaitymui. Laisvu laiku rinkitės pozityvias emocijas keliančias knygas ar filmus.
Nebijokite kreiptis pagalbos. Pasikalbėkite su artimaisiais. Galbūt jie galės jums padėti išspręsti susiklosčiusias situacijas ar suteiks naudingų patarimų. Kreipkitės pagalbos į Gerovės konsultantą.

Siekiant supažindinti pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojus su gerovės konsultanto paslaugų principais ir metodais, išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai, vykdomi įtraukimo į modelį seminarai. Labai svarbu mokėti įgytą informaciją suteikti potencialiems gerovės konsultanto klientams, bei motyvuoti juos pasinaudoti paslaugomis.

Gerovės konsultantai teikia žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas remiantis kognityvine elgesio terapija. Kognityvinė elgesio terapija – viena iš populiariausių ir veiksmingiausių terapijos rūšių, jos efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais.
Kognityvinė elgesio terapija sparčiai populiarėja, nes šiuolaikinis gyvenimo tempas ir augantys žmonių poreikiai skatina ieškoti greito, į tikslą orientuoto problemų sprendimo būdo. Kognityvinė elgesio terapija padeda pažinti bei suprasti kaip siejasi žmogaus mintys, emocijos ir elgesys, suteikia žmogui rasti tinkamesnius, geresnius problemų sprendimo būdus nei buvo naudojami iki tol. Kognityvinė elgesio terapija remiasi įrodymais kad mūsų savijauta priklauso ne nuo to, kas mums nutinka, o nuo to, kaip mes tai priimame ir reaguojame. Žmogus įpratęs manyti jog tam tikri įvykiai sukelia pykti, liūdesį, džiaugsmą, tačiau į tą patį įvykį skirtingi žmonės, ar net tas pats žmogus skirtingu laiku reaguoja skirtingai.
Kognityvinės elgesio terapijos tikslai: leisti geriau pažinti save, stiprinti savikontrolę, atpažinti kenksmingas mintis bei jas keisti, kad asmens požiūris, įsitikinimai, nuostatos ne trukdytų, o padėtų gyventi, formuoti asmens elgesio įgūdžius, imtis tokių veiksmų kurie duos norimų ir laukiamų rezultatų.
Terapijos metu besikreipiantis asmuo išmokomas gyventi “čia ir dabar“, gautų žinių dėka jis išmoksta savarankiškai spręsti savo problemas.

Siekiant sukurti susistemintą gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą, kurią būtų galima platinti spausdintinėje ir online formose, sukurtas gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas, seniūnijas ir bendruomenes.

Online laikraščio versiją kviečiame skaityti, arba atsisiųsti PDF formatu čia

Gerovės konsultantės Julita Šiemaitė ir Ginta Kazlauskienė Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje busimiems abiturientams pristatė Gerovės konsultanto paslaugas, kalbėjo kaip paruošti savo psichologinę sveikatą prieš egzaminus ir atsiskaitymus. Supažindino su metodais, kaip kelti savo savivertę ir diskusijos būdu aptarė kas yra pasitikėjimas savimi.

Spalio 5 dieną Mokytojų dienos progą Gerovės konsultantė Julita Šiemaitė išbandė mokytojos vaidmenį – Skuodo rajono Mosėdžių gimnazijos mokiniams pravedė pamoką. Per pamoką gimnazistai turėjo galimybę išbandyti Kognityvinės elgesio terapijos ratą, atliko įvairius psichologinius savianalizės testus.

Sukurtas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Skuodo rajono savivaldybėje“ projekto visuomenės nuomonės formavimo video klipas „Kitiems blogiau“. Video klipas sukurtas siekiant didinti gerovės konsultanto paslaugų žinomumą, keisti visuomenės nuomonę apie žmogaus psichinės sveikatos gydymo butinumą virtualioje erdvėje. Svarbu suprasti jog neverta saves lyginti su kitais ir manyti, kad asmeninės problemos nesvarbios arba nevertos sprendimo, nes kitiems dar blogiau. Skatiname priimti pagalba ir jaustis gerai nepriklausomai nuo to, kaip jauciasi aplinkiniai.

Video kviečiame pasižiūrėti čia

 

Rugsėjo 27 dieną Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultantų paslaugas. Kviečiame pasiskaityti.

Skuodo rajono gyventojai pasipuoše nuomonės formavimo atributika miesto šventėje su gera nuotaika siunčia teigiamą žinią apie gerovės konsultantų paslaugą.

Edukaciniai gerovės konsultanto plakatai jau yra atspausdinti ir iškabinti ant įvairių Skuodo rajono įstaigų.

Edukaciniuose plakatuose pristatomos gerovės konsultanto paslaugos bei pateikiami gerovės konsultantų kontaktai. Dizainai yra sukurti atsižvelgiant į tikslinių grupių amžių (jaunimui, suaugusiems ir pagyvenusiems asmenims).

Gerovės konsultantai jau baigė 6 mėnesius trukusius apmokymus ir yra pasiruošę teikti konsultacijas.
Skuodo rajono gerovės konsultantės Julita Šiemaitė ir Ginta Kazlauskienė kviečia registruotis konsultacijai visus Skuodo rajono gyventojus nuo 18 metų, kurie jaučia stresą, vargina nerimas, kuriuos kankina nemiga ar patiria depresiją, išgyveno netektį. Gerovės konsultantės susitikimo metu padės į esamas problemas pažvelgti kitu aspektu. Bus ieškoma priežasties kas sukelia nemalonias emocijas ir kartu ieškoma geriausių būdų tas emocijas pakeisti į malonias.
Konsultacijos yra nemokamos.

Gerovės konsultanto kabinete pastatyti du stalai, dvi ergonominės specialistų kėdės, rakinama dokumentų spinta, metodinių priemonių spinta, rūbų spinta, pakabintas veidrodis, pastatytos kėdės svečiams, kavos/žurnalinis staliukas, supama kėdė, sofa ir fotelis.

Gerovės konsultanto kabinetas aprūpintas biuro ir organizacine technika – nešiojamu kompiuteriu su programine įranga, daugiafunkciniu spausdinimo – kopijavimo aparatu, telefonu, duomenų naikinimo aparatu.

Siekiant sudaryti tinkamas ir šiuolaikiškas darbo sąlygas, palengvinti bendravimą Gerovės konsultantui ir klientui,  įsigytas kavos aparatas ir vandens stovas.

Sudaryta galimybė pasiūlyti šiltos arbatos ar kavos šaltą žiemos dieną arba gaivaus vandens karštą vasaros dieną.

2022-02-18 pasirašyta sutartis su UAB „Skobartas“ dėl Gerovės konsultanto kabineto remonto remonto darbų“.

2022-04-04 remonto darbai baigti.
Į viršų